• Elektrilist krossoverit peetakse täiuslikuks linnaautoks
  • Emissioonivaba jõudlus ja muljetavaldav elektriline sõiduulatus koos kompaktse kere, silmapaistva disaini ja äärmise praktilisusega
  • Kia Telluride on Maailma aasta auto 2020

 

Kia saavutas kahe uudismudeliga Maailma aasta auto 2020 valimisel märkimisväärseid tulemusi. Täiselektriline Kia e-Soul sai Maailma linnaauto tiitli ja Kia Telluride sai kõige peamise, Maailma aasta auto tiitli.

Kohtunikud kiitsid nüüd mitmel Euroopa turul täiselektrilisena saadavalolevat uut e-Souli kui ideaalset linnaautot. Selles on ühendatud emissioonivaba jõudlus ja muljetavaldav elektriline sõiduulatus ning kompaktne kere, julge disain ja äärmine praktilisus, mis kõik kokku teevad sellest ideaalse kaaslase Euroopa teedele.

Kia e-Soulil on võimas akutoitel elektriajam ning seda pakutakse Euroopas 64 või 39,2 kWh akupakiga. e-Soul on võimeline ühe laadimisega läbima kuni 452 kilomeetrit (64 kWh mudelid, WLTP kombineeritud tsükkel), edestades sellega paljusid kallimaidki elektriautosid ning olles sellega ideaalne reisikaaslane nii linna kui linnast välja. Erinevad täiustatud sõiduulatust pikendavad tehnoloogiad, sealhulgas pidurdusenergia taastesüsteem, kindlustavad, et juhid saavad ühest laadimisest maksimumi võtta.

Kia Motors Europe tegevjuht Emilio Herrera kommenteeris: „e-Soul on Euroopas Kia jaoks võtmemudel, mis ühendab täiselektrilise võimekuse ja laheda disaini. Eelmise põlvkonna Kia Souli elektriline versioon kasvatas oma eluea jooksul üha populaarsust ning oma viimase müügiaasta jooksul edestas Euroopas isegi bensiini- ja diiselmootoriga autosid. Meil on hea meel, et nüüd Euroopas ainult elektriautona pakutavat e-Souli peetakse ökosõbralikumaid transpordiviise otsivas maailmas kõige sobivamaks linnaautoks.“

Põhja-Ameerikas ja mitmel muulgi turul saadavalolev Kia Telluride tunnistati Maailma aasta auto 2020 üldvõitjaks.

Kohtunikud hindasid selle eristuvat disaini ja muljetavaldavat praktilisust. Maailma aasta auto tiitel on väärtuslik lisandus 2019. aastal esitletud auto auhinnariiulile, kus on juba üle 70 autasu.

Noobel Kia Telluride on muuhulgas pälvinud Põhja-Ameerika Aasta mitmeotstarbelise sõiduki (North American Utility Vehicle of the Year) ja MotorTrendi Aasta linnamaasturi (SUV of the Year) aunimetuse.

Kia Telluride ühendab jõulise välisdisaini ning ruumika, praktilise ja kõrgekvaliteedilise sõitjateruumi, mis mahutab kuni kaheksa reisijat. Külluslikult tehnoloogia, nelikveo ja juhiabisüsteemidega varustatud Telluride on ideaalne pereseiklusteks nii teel kui maastikul.

„Kia jaoks on suur au saada Maailma Aasta Auto žüriilt mitte üks, vaid lausa kaks autasu,“ ütles Kia tegevasepresident ja tootmisdivisjoni juht Thomas Schemera.

„See on üks karmima konkurentsiga võistlusi autotööstuses, ning tulemused tõestavad meile, et nii Telluride kui e-Soul on tõepoolest silmapaistvad autod. Need aunimetused annavad tunnistust ülemaailmse meeskonna andest ja pingutustest, mis on suunatud ihaldusväärsete, kõrgekvaliteediliste, praktiliste ja armastatud autode loomisele.“

Maailma Aasta Auto valib rahvusvaheline žürii, mis koosneb 86 kogenud ja austatud autoajakirjanikust 24 riigist üle maailma.